Koko päivä

Mindfulness ja stressinlievitys -kurssi

Ryhmä on täynnä. Täysi-ikäisille opiskelijoille suunnatuilla Mindfulness ja stressinlievitys -kurssilla opit taitoja, joiden avulla voit hallita paremmin stressiä sekä parantaa kykyäsi rentoutua. Kantavana teemana on utelias, hyväksyvä ja ystävällinen asenne omia tunteita ja ajatuksia kohtaan.

Menossa

QueerMieli-vertaisryhmä

Ryhmä on täynnä. QueerMieli-vertaisryhmät on tarkoitettu yli 18 vuotiaille queereille/sateenkaareville/lhbtiqa+-yhteisöön kuuluville korkeakouluopiskelijoille. Voit myös olla vielä omaa sateenkaarevuutta ja identiteettiä pohtiva. Tärkeintä on valmius omien ajatusten ja kokemusten jakamiseen, halu löytää keinoja vähemmistöstressin kanssa selviytymiseen ja mielen hyvinvoinnin tukemiseen, sekä halu tarjota vertaistukea.

Ask Me Anything: Opiskelijoiden mielenterveys ja jaksaminen

Nyytin Discordissa järjestetään Ask me anything-tilaisuus, jonka aiheena on opiskelijoiden mielenterveys ja jaksaminen. Tilaisuudessa voit saada vinkkejä mielenterveysystävällisemmän opiskeluarjen rakentamiseen. Voit kysyä chatin kautta mitä tahansa opiskelijoiden mielenterveyteen ja jaksamiseen liittyen. Kysymyksiin vastaamassa mielenterveyden ammattilainen sekä Nyytin vapaaehtoinen.

Go to Top